Warsztat – Szelma od kuchni – Szelma

Szelma

Szelma007Pion

Idea tworzenia i współpracy


Tworząc Szelmę zależało nam na znalezieniu odpowiednich dostawców, a także wsparciu lokalnych rzemieślników. Wiedzieliśmy, że oddając produkcję w doświadczone ręce będziemy mieć pewność, że będą one wysokiej jakości, ale przede wszystkim, że zostaną stworzone z sercem i pasją. Nasze paski i torby szyte są ręcznie przez małopolskich kaletnikówa, a hafty wykonywane są przez tworzące z miłością hafciarki. Dzięki temu, że nawiązaliśmy tego typu kooperację mamy pewność, że przekażemy Wam produkt, który będzie niezwykle wyjątkowy, a także jedyny w swoim rodzaju. Chcemy, abyś kupując nasz produkt wiedział, że wspierasz tym samym lokalnych rzemieślników.

Kto szyje paski?


Całością produkcji zajmuje się Pan Antoni, kaletnik z ponad dwudziestoletnim stażem prowadzący rodzinny biznes. Czasy pandemii odcisnęły piętno na nas wszystkich więc cieszę się, że mogłem mu pomóc dając pracę.
Pan Antoni wraz z córką Weroniką wkładają w produkcję bardzo dużo serca. Bez ich ogromnego doświadczenia, cóż…

material

Jakie były początki?


Oczywiście na początku był pomysł stworzenia pasków, które byłyby piękne i wygodne. Zanim on się zrealizował musiało minąć wiele czasu. Pierwszy prototyp był ze skóry, ale szybko zacząłem szukać ciekawszych i bardziej ekologicznych materiałów. Sprowadzałem materiały z różnych zakątków świata, aż trafiłem na korek.

Mniej więcej sześć edycji prototypów później powstały paski, które możecie znaleźć u nas w sklepie.

Skąd cena pasków?


Materiał korkowy kosztuje i jego cena jest porównywalna ze skórą. Produkuje się go w Portugalii, Hiszpanii i w basenie morza śródziemnego. Co ważniejsze – rzemieślnicy pracują ręcznie i tworzenie naszych produktów wymaga czasu i cierpliwości. Chcemy jednak płacić godnie ludziom, bo im się to po prostu należy.

Myślę jednak, że nie jest to jednak wysoka cena za pasek fotograficzny, który po prostu polubicie od pierwszego dotyku. Taki który zostanie z wami na wiele, wiele lat.

Jeśli jednak stwierdzisz, że nie jest to to czego szukasz – masz 14 dni na zwrot.

Szelma037